خانه و آشپزخانهلوازم آشپزخانه

25 مدل پیمانه اندازه گیری دقیق و پرفروش + خرید اینترنتی

راهنمای خرید پیمانه اندازه گیری

یکی از مهمترین عوامل موفقیت در شیرینی‌پزی، اندازه‌گیری دقیق و صحیح مواد است. آماده کردن و اندازه‌گیری مواد اولیه، که اولین گام در تهیه دستورهاست، باید با دقت و وسواس انجام شود. زیرا حتی اختلاف کوچک در میزان مواد، تناسب دستور را تغییر می‌دهد و نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد. ابزارهای مختلفی برای اندازه‌گیری مواد وجود دارند که به “پیمانه‌های اندازه‌گیری” معروف‌اند. در این بخش، با انواع پیمانه‌ها و روش‌های اندازه‌گیری مواد آشنا می‌شوید.

 

چرا از پیمانه‌های اندازه‌گیری استفاده کنیم؟

شاید اولین سوالی که در ارتباط با پیمانه‌ها مطرح شود، این باشد که با وجود ابزارهای دقیق‌تر مانند ترازوی آشپزخانه، چرا پیمانه‌ها همچنان محبوب‌ترین ابزار اندازه‌گیری باقی مانده‌اند؟ برای پاسخ به این سوال، به چند نکته زیر توجه کنید:

 1. در گذشته، ترازوی آشپزخانه به عنوان یک وسیله لوکس و گران‌قیمت محسوب می‌شد و برای بسیاری از افراد در دسترس نبود. به همین دلیل در طی سال‌ها، دستورات خانگی بر اساس پیمانه‌ها نوشته و اجرا می‌شدند.
 2. پیمانه‌های اندازه‌گیری نسبت به ترازوی آشپزخانه ارزان‌تر، سبک‌تر، و قابل حمل هستند.
 3. پیمانه‌ها حجم ثابتی دارند و در دستورهای بین‌المللی آشپزی از پیمانه برای اندازه‌گیری استفاده می‌شود. در مواد خشک مثل آرد و شکر، به دلیل روند متفاوت تصفیه و غنی‌سازی در کشورهای مختلف، استفاده از حجم به جای وزن توصیه می‌شود. انواع پیمانه‌های اندازه‌گیری در حوزه قنادی

همانطور که اشاره شد، پیمانه‌ها دارای حجم ثابتی هستند و مواد اولیه را بر اساس حجم اندازه‌گیری می‌کنند. از فروشگاه لوازم قنادی، می‌توانید انواع پیمانه‌های اندازه‌گیری از جمله پیمانه مدل ویلتون و قاشق‌های اندازه‌گیری را تهیه کنید. جنس پیمانه‌های اندازه‌گیری متنوع بوده و ممکن است از جنس استیل، پلاستیک یا چینی باشند. ست پیمانه‌های اندازه‌گیری استاندارد کلاسیک چهارتایی شامل پیمانه‌های یک 1، یک دوم 1/2، یک سوم 1/3 و یک چهارم 1/4 می‌شود. همچنین، ست‌های کامل‌تر نیز وجود دارند که پیمانه‌های “یک هشتم” و “دو سوم” را نیز شامل می‌شوند. اگر در دستور مواد اولیه مقادیر “سه چهارم پیمانه”، “سه هشتم پیمانه” و … وجود داشته باشد، می‌توانید پیمانه یک چهارم را سه بار یا پیمانه یک هشتم را سه بار استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: ۲۵ مدل اسکوپ بستنی باکیفیت و کاربردی + خرید اینترنتی

تبدیل گرم به پیمانه‌های اندازه‌گیری:

 • – 1 پیمانه آرد = 125 گرم
 • – 1 پیمانه ذرت = 125 گرم
 • – 1 پیمانه شکر = 200 گرم
 • – 1 پیمانه پودر کاکائو = 105 گرم
 • – 1 پیمانه پودر قند = 120 گرم
 • – 1 پیمانه کشمش = 150 گرم
 • – 1 پیمانه کره = 230 گرم
 • – 1 پیمانه ماست = 238 گرم
 • – 1 پیمانه شیر = 245 گرم
 • – 1 پیمانه روغن = 224 گرم
 • – 1 پیمانه فندوق، بادام، پسته = 100 گرم

اگر به شیرینی‌پزی علاقه‌مند هستید، بهتر است هر دو ابزار متداول اندازه‌گیری (هم پیمانه‌های اندازه‌گیری و هم ترازو) را در منزل داشته باشید و برای دستورهایی که در آن مواد اولیه بر اساس حجم نوشته شده‌اند، از پیمانه‌ها و اگر بر اساس وزن نوشته شده‌اند، از ترازو استفاده کنید.

پیمانه اندازه گیری

نکات مهم جهت خرید پیمانه اندازه گیری برای آشپزی و شیرینی‌پزی

نکات مهم جهت خرید پیمانه اندازه‌گیری برای آشپزی و شیرینی‌پزی:

 • جنس پیمانه

پیمانه‌ها معمولاً از مواد مختلفی مانند استیل، پلاستیک یا سرامیک ساخته می‌شوند. انتخاب جنس پیمانه بسته به نوع موادی که در آشپزی و شیرینی‌پزی استفاده می‌شود، مهم است. بهتر است از پیمانه‌هایی با جنس مقاوم و سازگار با مواد غذایی استفاده کنید.

 • اندازه‌ها و تنوع

پیمانه‌ها در اندازه‌های مختلفی آمده و برای مواقع مختلف ممکن است نیاز به اندازه‌گیری دقیق داشته باشید. از تنوع پیمانه‌ها برای پوشش نیازهای مختلف در آشپزخانه خود بهره مند شوید.

 • مدل پیمانه

برخی پیمانه‌ها دارای دسته هستند که در حمل و نقل آسان مواد کمک می‌کند. همچنین، پیمانه‌های دارای لبه دهنه مناسب می‌توانند ریزپوشانی را کاهش دهند و اندازه‌گیری راحت‌تر کنند.

 • مقیاس واضح

پیمانه‌هایی که دارای مقیاس واضح و خوانا هستند، اندازه گیری دقیق‌تری ارائه می‌دهند. اطمینان حاصل کنید که نمایشگر مقیاس برای شما قابل فهم و خوانا است.

 • قابلیت شست‌وشو

پیمانه‌ها باید قابلیت شست‌وشو آسان داشته باشند تا پس از استفاده به راحتی تمیز شوند. این ویژگی به بهداشت و دوام پیمانه‌ها کمک می‌کند.

 • قابلیت تحمل حرارت

اگر پیمانه‌ها برای مواد گرم یا سرد مورد استفاده قرار می‌گیرند، اطمینان حاصل کنید که جنس و ساختار آنها قابلیت تحمل حرارت را داراست.

 • تاییدیه استاندارد

در صورت امکان، از پیمانه‌هایی با تاییدیه استاندارد و اعتبار معتبر در بازار استفاده کنید تا به کیفیت و دقت آنها اطمینان حاصل شود.

پیمانه اندازه گیری

خرید پیمانه اندازه‌گیری

برای خرید پیمانه اندازه‌گیری در آشپزی و شیرینی‌پزی، می‌توانید به مراحل زیر توجه کنید:

 • تعیین نیازها

ابتدا نیازهای خود را بررسی کنید. ممکن است به اندازه‌های مختلف یا انواع مختلف پیمانه‌ها نیاز داشته باشید. همچنین، نوع جنس و ویژگی‌های دیگر پیمانه را بر اساس نیازهای خود انتخاب کنید.

 • تحقیقات و مقایسه

قبل از خرید، محصولات مختلف را مقایسه کنید. اطلاعات در مورد جنس، اندازه‌ها، ویژگی‌ها، و تجربیات مشتریان ممکن است به شما کمک کند تا تصمیم بهتری بگیرید.

 • انتخاب فروشگاه معتبر

از فروشگاه‌ها و برندهای معتبر برای خرید استفاده کنید. اگر از فروشگاه‌های آنلاین استفاده می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که از منابع قابل اعتماد خریداری می‌کنید.

 • بررسی نظرات مشتریان

نظرات و تجربیات مشتریان در مورد محصولات می‌توانند راهنمایی خوبی برای شما باشند. نظرات مثبت و منفی را بخوانید تا تصمیم بهتری بگیرید.

 • قیمت پیمانه اندازه گیری

قیمت محصولات را در فروشگاه‌های مختلف مقایسه کنید. اطمینان حاصل کنید که قیمت با کیفیت محصول مطابقت دارد و منطقی است.

 • گارانتی و خدمات پس از فروش

از وجود گارانتی و خدمات پس از فروش در صورت نیاز اطمینان حاصل کنید. این امور می‌توانند در صورت وجود هر گونه مشکل در آینده به شما کمک کنند.

 • نحوه پرداخت و ارسال

روش‌های پرداخت موجود در فروشگاه را بررسی کنید و از امکانات امنیتی آن استفاده کنید. همچنین، نحوه ارسال محصولات را بررسی کنید و زمان تحویل را در نظر بگیرید.

با توجه به این نکات، می‌توانید بهترین پیمانه‌های اندازه‌گیری را برای آشپزی و شیرینی‌پزی خود انتخاب کنید.

پیشنهاد مطالعه: 60 مدل پیشبند آشپزخانه شیک و پرفروش + خرید اینترنتی

انواع پیمانه‌های اندازه‌گیری در آشپزی

اندازه‌گیری مواد اولیه در آشپزی به نوع ماده اولیه متفاوت است. به عنوان مثال، اندازه‌گیری حبوبات با اندازه‌گیری مایعات متفاوت است. البته انواع پیمانه‌های اندازه‌گیری بسته به دستور آشپزی نیز متفاوت است (در برخی دستورها مقیاس وزن، گرم است و در برخی دیگر از پیمانه). اما به طور کلی، انواع پیمانه‌های آشپزی مواد اولیه را بر اساس حجم اندازه‌گیری می‌کنند. این انواع پیمانه‌ها شامل انواع قاشق‌های اندازه‌گیری و انواع پیمانه در اندازه‌های مختلف می‌باشند. پارچ‌های مدرج نیز به عنوان یک مقیاس برای اندازه‌گیری مایعات عمل می‌کنند و این پیمانه‌ها را تکمیل می‌کنند.

جمع‌بندی خرید اینترنتی پیمانه اندازه گیری

یکی از رازهای مهم برای داشتن غذاهای خوشمزه، استفاده از مقادیر مناسب و صحیح از مواد تشکیل‌دهنده آن است. پیمانه‌های آشپزی و انواع قاشق‌های اندازه‌گیری از گذشته تا کنون برای اندازه‌گیری دقیق مقدار مناسبی از مواد غذایی به کار می‌روند. اگر شما از افرادی هستید که هیچ پیمانه و قاشق اندازه‌گیری در اختیار ندارید، نگران نباشید. می‌توانید با استفاده از لیوان و قاشق‌های غذاخوری به جای پیمانه‌های استاندارد و اندازه‌گیری مواد مورد نظر با ترازوهای خانگی، به راحتی دقت خود را در پیروی از دستورات آشپزی بالا ببرید.

مشاهده نسخه pdf مقاله: 25 مدل پیمانه اندازه گیری دقیق و پرفروش + خرید اینترنتی

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 100,000 تومان
محدوده قیمت 100,001 تا 300,000 تومان
محدوده قیمت 300,001 تا 600,000 تومان
محدوده قیمت 600,001 تا 1,000,000 تومان
محدوده قیمت 1,000,001 تا 2,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا