لوازم اداری

۲۴ مدل ماشین حساب ارزان و پرفروش + خرید اینترنتی

ماشین حساب را می توان یک مینی کامپیوتر دانست که با پردازشگر ضعیف خود قادر است، عملیات ریاضی ساده را انجام دهد.

اما باید در نظر داشت که امروزه انواع ماشین حساب پیشرفته نیز در بازار وجود دارند که دارای قابلیت برنامه ریزی هستند و به نسبت سایرین فعالیت های بیشتری را انجام می دهند.

برای خرید ماشین حساب خود لازم است تا نکات مهمی را در نظر داشته باشید که در این مقاله تلاش شده است به این موارد پرداخته شود.

نکات مهم هنگام خرید ماشین حساب

چه قصد خرید ماشین حساب مهندسی را داشته باشید و چه یک ماشین حساب ساده مد نظر باشد، لازم است تا فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:

  • عمر باتری

برای خرید ماشین حساب کوچک یا حتی بزرگ لازم است تا به نوع باتری و عمر آن دقت نمایید. برخی از مواردی که دارای قابلیت رسم نمودار هستند، به باتری های قوی نیاز دارند. معمولا برای آنها باید باتری هایی خریداری نمود که عمر باتریشان زیاد است.

عموما قیمت این گزینه ها زیاد است. اگر ماشین حسابی که خریداری می نمایید قابلیت شارژ باتری را داشته باشد، انتخاب مطمئن تری خواهد بود. در زمان خرید نوع برند باتری دستگاه نیز دارای اهمیت بالایی است که باید به آن توجه کنید.

  • نمایشگر

مورد دیگری که برای خرید ماشین حساب شیائومی یا هر برند دیگری باید مد نظر قرار دهید، نمایشگر است. در گزینه های مهندسی عموما پیشنهاد می شود مواردی را خریداری نمایید که دارای نمایشگرهای بزرگ هستند.

در این صورت می توان هرگونه حساب کتابی را با آنها انجام داد. برخی از گزینه هایی که در بازار وجود دارند، دارای صفحه نمایشگر رنگی هستند و همین مورد موجب می شود تا کار کردن با آنها به مراتب آسان تر باشد.

  • بودجه

برای خرید یک ماشین حساب دخترانه یا فانتزی قطعا بودجه خاصی کنار گذاشته اید. باید در نظر داشته باشید که هر اندازه گزینه مد نظر شما دارای امکانات بیشتری باشد، قیمت آن نیز به مراتب بیشتر خواهد بود.

اما عموما گزینه های ساده و ابتدایی که دانش آموزان از آنها استفاده می نمایند دارای هزینه به مراتب کمتری هستند. امروزه برخی از موارد برای حل معادلات ریاضی و معماری مورد استفاده قرار می گیرند که دارای هزینه به مراتب بیشتری نسبت به سایرین می باشند.

  • پردازنده

جهت خرید ماشین حساب کوچک یا حتی گزینه های بزرگ و تخصصی لازم است تا به نوع پردازنده آن دقت ویژه ای داشته باشید.پردازنده مشخص می نماید که سرعت در چه حدی باید باشد.

به طور مثال مواردی که کار رسم نمودار و حل معادلات را انجام می دهند باید با واحد مگاهرتز سنجیده شوند. از همین رو بیان می گردد تا قبل از خرید حتما نوع کاربردی خود را مشخص نمایید و سپس بر اساس آن اقدام به خرید گزینه مناسب کنید.

  • قابلیت رسم نمودار با ماشین حساب ها

همانگونه که می دانید انتظارات هر فرد متفاوت می باشد. قطعا یک دانش آموز نیاز ندارد تا با ماشین حساب خود اقدام به رسم نمودار کند.

اما این مورد در رشته های مهندسی و به خصوص معماری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از همین رو برخی از گزینه های موجود در بازار برای رسم نمودار نیز مناسب هستند. آنها فنی تر بوده و از لحاظ هزینه ای نیز دارای قیمت بالاتری می باشند.

  • عملکرد های ثانویه

جالب است که در زمان خرید ماشین حساب سیتیزن دقت نمایید، هر کدام از کلیدها دارای دو عملکرد می باشند. به عبارت دیگر شما می توانید به کمک یک دکمه سینوس و با همان مورد عکس سینوس را نیز محاسبه نمایید.

برای این مورد کلید خاصی تعریف شده است که در هر بند دارای نام متفاوتی است. اما اغلب از shift  یا  2nd function استفاده می گردد. اگر گزینه انتخابی شما دارای این قابلیت باشد، طبیعتا فعالیت های بیشتری را می تواند انجام دهد. هزینه این موارد نیز بالاتر است.

به جز گزینه هایی که در بالا معرفی شدند، موارد دیگری نیز در زمان خرید مهم تلقی می شوند. به طور مثال اگر موردی را انتخاب نمایید که دارای گارانتی است، طبیعتا بهتر است.

باید در نظر داشته باشید که قیمت این وسیله کاربردی کم نمی باشد و حتی می توان بیان نمود که نمونه های مهندسی آن در بازار دارای هزینه بالایی نیز می باشند. به همین دلیل اگر که آنها گارانتی و ضمانت داشته باشند، با هزینه مقرون به صرفه تری می توان اقدام به خرید کرد.

تسلط بر ماشین حساب ها

این مورد اغلب برای گزینه های رومیزی مورد توجه قرار می گیرد. در واقع برای خرید ماشین حساب رومیزی باید در نظر داشته باشید که حین کار با آن تسلط لازم را دارید یا خیر.

از همین رو میزان ارتفاع و نحوه چینش دکمه ها باید عالی باشند. گزینه هایی که در بازار وجود دارند از لحاظ تعداد ارقام با یکدیگر متفاوت می باشند.

به همین دلیل بیان می شود تا حین خرید تمام این موارد را در نظر بگیرید تا گزینه ای مناسب خریداری کنید. همچنین توجه داشته باشید که مورد انتخابی شما تا چه سطح محاسباتی را می تواند انجام دهد.

جمع بندی

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد، می توان متوجه شد که خرید ماشین حساب تا حد زیادی می تواند یک فعالیت دشوار باشد. زیرا امروزه انواع مختلفی از آنها با قابلیت های گوناگون در بازار وجود دارند.

برخی از نمونه ها سریع تر بوده و کارهای محاسباتی قوی انجام می دهند لذا هزینه بیشتری دارند. برخی دیگر دارای قابلیت های محدودی هستند لذا دانش آموزان می توانند از آنها استفاده نمایند.

خوشبختانه در حال حاضر می توان انواع مختلفی از ماشین حساب ها را با امکانات مختلف در طرح بندی های گوناگون در بازار مشاهده کرد. برای خرید مورد مناسب توصیه می شود تا حتما بودجه خود را مشخص نمایید.

در گام بعد کاربرد و انتظارات خود را روشن بیان دارید تا بر اساس آنها بتوانید یک مورد کارآمد را خریداری کنید. در نظر داشته باشید که اگر یک گزینه خوب را تهیه نمایید، می توانید از آن برای سالیان دراز استفاده کنید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=23169]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا