لوازم اداری

راهنمای خرید لوازم اداری رومیزی با معرفی مدل های باکیفیت

لوازم اداری رومیزی همانگونه که از نام آنها مشخص است، بر روی میز قرار می گیرند. این لوازم دارای موارد مختلفی می باشند که جامدادی رومیزی، منگنه پانچ و منگنه کش تنها بخشی از آنها هستند. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص انواع لوازم اداری رومیزی و کاربرد آنها صحبت نماییم.

اگر شما نیز برای خرید لوازم اداری رومیزی دچار شک و تردید هستید، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید اقلام مصرفی لوازم اداری با معرفی مدل های پرفروش

خرید لوازم مورد نیاز اداری

لوازم اداری رومیزی موجب می شوند تا میز کار شما ظاهر آراسته تر و منظم تری داشته باشد از همین رو لازم است تا حتما از این موارد استفاده نمایید. البته باید در نظر داشت اقلامی که به عنوان ست لوازم اداری مورد استفاده قرار می گیرند، متفاوت هستند که در ادامه می توانید با برخی از نمونه های پرکاربرد آشنا شوید.

لیست لوازم اداری رومیزی

  • جامدادی رومیزی

یکی از لوازم اداری رومیزی پرکاربرد، جامدادی های رومیزی می باشند. این جامدادی ها در انواع چوبی، فلزی یا پلاستیکی قرار دارند که هر کدام نیز قیمت مختص به خود را دارا می باشند. عموم کارمندان از این مورد برای قرار دادن قلم های خود و مرتب کردن آنها بر روی میز استفاده می نمایند. در زمان خرید اغلب از گزینه هایی استفاده می شود که از لحاظ رنگ با سایر المان های موجود بر روی میز همخوانی داشته باشد.

  • منگنه

قطعا با این نمونه از لوازم اداری رومیزی آشنایی دارید. منگنه ها برای وصل کردن مجموعه ای از کاغذها مورد استفاده قرار می گیرند. منگنه ها دارای انواع متفاوتی هستند. بر اساس نوع سوزن، می توانید گزینه مناسبی را برای خود تهیه کنید. هر اندازه طول سوزن ها بلندتر باشد، تعداد کاغذهای بیشتری را می تواند به یکدیگر متصل نماید. البته امروزه انواع کوچک نیز وجود دارند که اغلب دانش آموزان از آنها استفاده می نمایند. این منگنه ها ارزان تر بوده و دارای اشکال فانتزی هستند.

  • انواع منگنه کش در لوازم اداری رومیزی

قطعا برای شما نیز اتفاق افتاده است که به اشتباه چند برگه را با منگنه به یکدیگر متصل نمایید. برای اینکه بتوانید آنها را به راحتی از هم جدا نمایید بدون اینکه برگه ها پاره شوند، نیاز است تا از یک منگنه کش استفاده نمایید. منگنه کش ها از لحاظ ابعاد بسیار کوچک هستند لذا به فضای زیادی نیاز ندارند. شما می توانید آنها را به راحتی در کشوی میز خود جای دهید. منگنه کش ها و منگنه ها اغلب به صورت ست خریداری می شوند و رنگ یکسانی دارند.

  • پانچ کاغذ

در بین لوازم اداری رومیزی قطعا شما به یک دستگاه پانچ کاغذ نیاز دارید. اساس کارهای اداری بر پرونده سازی و مرتب نمودن پرونده ها است. در همین راستا اگر مایلید تا برگه ها و اسناد شما گم نشوند، نیاز است تا حتما برگه ها را پانچ نموده و در پرونده ها قرار دهید. پانچ ها دستگاه هایی هستند که می توانند سوراخ هایی را بر روی کاغذها ایجاد نمایند تا گیره کاغذ در داخل آنها جای شود. باید در نظر داشت که امروزه از پانچ ها استفاده زیادی در ادارات می شود و وجود آنها از الزامات می باشد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین خودنویس با معرفی مدل های باکیفیت و زیبا 

  • پایه چسب در لوازم اداری رومیزی

شاید از دید بسیاری از افراد تهیه پایه چسب اهمیت آنچنانی نداشته باشد اما باید در نظر داشت که پایه چسب می تواند بسیاری از فعالیت های اداری را آسان نماید. تصور نمایید که در یک دست شما مجموعه ای از کاغذها وجود دارد. اما در عین حال نیاز داردی تا کاغذها را به کمک چسب به یکدیگر متصل نمایید. در این صورت باید از یک پایه چسب استفاده نمایید تا به راحتی با یک دست چسب را جدا نمایید. پایه ها از جنس های مختلفی ساخته می شوند اما عموما گزینه هایی که تیغه های برنده دارند، انتخاب بهتری می باشند.

  • خرید کازیه

در بین لوازم اداری رومیزی شاید اسم این مورد را کمتر شنیده باشید اما قطعا از آن بسیار استفاده می نمایید. کازیه ها در واقع قفسه های پلاستیکی یا فلزی می باشند که به صورت چند طبقه در بازار وجود دارند. شما می توانید برای ساماندهی به کاغذهای خود از این مورد استفاده نمایید. عموما از کازیه ها برای نگهداری پرونده ها، اسناد، مدارک و مواردی از این قبیل استفاده می شود. با توجه به نوع کاربرد خود می توانید از اندازه مناسب نیز استفاده کنید.

  • جای سوزن ته گرد

سوزن از دیگر اقلام پر مصرف در لوازم اداری رومیزی می باشد که وجود آن بر روی میز کار واجب است. بسیار اتفاق می افتد که نیاز است موقتا کاغذها را به یکدیگر متصل نمایید. در این حالت سوزن ها گزینه های کارآمدی خواهند بود. اما باید این مهم را نیز در نظر بگیرید که جهت پخش نشدن آنها بر روی میز نیاز است تا آنها را در محلی مناسب نگهداری کنید. در همین راستا می توانید از جا سوزنی استفاده نمایید. جا سوزنی ها اغلب دارای یک در آهنربایی می باشند.

  • جای کاغذ رومیزی

حتما شما نیز حین انجام کارهای اداری، بر روی میزهای کار مواردی را مشاهده نمودید که برگه های کوچک یادداشت در آنها قرار دارد. جای کاغذ یادداشت بسیار کاربردی کی باشد زیرا کمک می کند تا برگه های کوچک شما بر روی میز پخش نشوند و به راحتی بتوان در زمان نیاز آنها را یافت. جای کاغذ یادداشت نیز می تواند در جنس ها و رنگ های مختلفی یافت شود اما عموما این مورد نیز با توجه به رنگ سایر المان های موجود بر روی میز خریداری می شود.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید بهترین روان نویس با معرفی مدل های باکیفیت و شیک

جمع بندی

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد، لوازم اداری رومیزی بسیار متنوع می باشند. لازم است تا در گام اول شما نیاز خود را شناخته و سپس بر اساس نوع فعالیت خود اقدام به خرید نمایید. البته باید در نظر داشته باشید که بسیاری از موارد فعلی به صورت ست و پک ارائه می شوند. این گزینه ها دارای دید بصری بهتری هستند اما همواره مهم است تا شما اقلام مهم و کاربردی را بشناسید. از سوی دیگر باید بدانید که چگونه با این موارد فعالیت نمایید. در این راهنمای خرید اینترنتی برخی از نمونه های پرکاربرد ست لوازم اداری رومیزی معرفی گردید تا بتوانید بر اساس نیاز خود اقدام به خرید کنید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=22706]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا