لوازم ورزشی

۲۵ مدل راکت پینگ پنگ ارزان و پرفروش با خرید اینترنتی

راهنمای خرید راکت پینگ پنگ

راکت پینگ پنگ از جمله وسایل ورزشی به شمار می‌رود که در نحوه بازی کردن افراد تاثیر بسزایی دارد. متاسفانه بسیاری از تولید کنندگان سودجو به دلیل استقبال بی‌نظیر افراد به ورزش پینگ پنگ، راکت‌ های تقلبی ساخته‌اند که باعث شده هنگام تهیه این وسیله ورزشی، بررسی‌های لازم از طرف خریدار انجام شود.

از آنجایی که پینگ پنگ ورزشی پرطرفدار در بین جوانان و کودکان به شمار می‌رود، نیاز است که قبل از تهیه مدل‌ های مختلف راکت که در بازار موجود بوده راهنمای خرید اینترنتی آن را مطالعه نمود تا بتوان انتخاب مناسبی داشت.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید راکت تنیس

نحوه انتخاب بهترین مارک راکت پینگ پنگ

برخورداری از راکت با کیفیت می‌تواند در نحوه شکست یا پیروزی شما در میدان بازی تاثیر بسزایی داشته باشد. اگر نگاهی به راکت‌ های پینگ پنگ که در بازار موجود بوده بیندازید، متوجه اقسام مختلفی از آنها خواهید شد که کار شما را در انتخاب راکت اصل از تقلبی دشوار خواهد کرد.

راکت‌ ها از دو قسمت اصلی تیغه و رویه لاستیکی تشکیل شده که ساختار تولیدی آنها نشان‌ دهنده کیفیت و چگونگی عملکرد آنها در بازی است. مسلما بازیکنان حرفه‌ای و مبتدی، انتخاب راکت متفاوتی خواهند داشت و شما باید با توجه به سطح بازی خود دنبال موردی باشید که مناسب کار شما باشد.

بعضی راکت‌ ها به صورت سفارشی و بعضی مدل‌های دیگر به صورت آماده هستند. برای آن دسته عزیزانی که به صورت مبتدی تمایل به انجام این ورزش را دارند، تهیه راکت پینگ پنگ آماده در بازار بهترین گزینه جهت پیشنهاد است. اما بعضی از افراد به صورت حرفه‌ای و مسابقه‌ای این ورزش را انجام می‌دهند.

برای این دسته از افراد، راکت‌ های سفارشی تولید می‌شوند و هر فردی با توجه به سطح بازی خود می‌تواند راکتی که مناسب او بوده را جهت تولید، سفارش دهد. به طور کلی راکت‌های پینگ پنگ بر اساس سه نوع سبک بازی (تهاجمی، تدافعی و همه جانبه) تقسیم بندی شده و باید انتخاب شوند. راکت پینگ پنگ از لحاظ نحوه طراحی به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

 • مدل ST یا Strait

این مدل راکت‌ ها بیشتر مناسب آن دسته از بازیکنانی بوده که سبک بازی دفاعی دارند. دسته این مدل راکت صاف بوده و از وزن سبکی برخودار است. استفاده از راکت پینگ پنگ Strait به دلیل طراحی دسته صاف و هموار آن برای افراد مبتدی بسیار مناسب است.

 • مدل AN یا Anatomic

دسته این مدل راکت در مقایسه با مدل قبلی پهن‌تر بوده و به دلیل طراحی دقیق آن جهت استفاده در بازی‌ های مسابقه‌ای بسیار مناسب است.

 • مدل FL یا Flare

طراحی دسته‌ های این مدل راکت به صورت مقعری بوده تا به هنگام بازی بتوان به خوبی از آن استفاده نمود. راکت پینگ پنگ Flare به دلیل طراحی حرفه‌ای آن مناسب بازی‌ های مسابقه‌ای بوده و در میان بازیکنان طرفداران زیادی دارد.

برای آن دسته از عزیزانی که به صورت حرفه‌ای به ورزش پینگ پنگ می‌پردازند، ضروری است که با مدل‌ های مختلف راکت آشنا شوند. زیرا انتخاب یک راکت حرفه‌ای با کیفیت به این مورد بستگی دارد. بسته به سبک بازی افراد، راکت‌ها به سه نوع کلاس (Offensive، Allround و Defensive)  تقسیم‌بندی می‌شوند.

 • انتخاب راکت بر اساس کلاس DEF برای افراد حرفه‌ای با سبک بازی دفاعی مناسب است.
 • انتخاب راکت بر اساس کلاس ALL برای افراد مبتدی که سبک بازی مشخصی ندارند، مناسب است.
 • انتخاب راکت بر اساس کلاس OFF برای آن دسته از افرادی که سبک بازی حمله‌ای داشته، مناسب است.

آگاهی از این موارد به شما کمک کرده تا تجربه راحت‌تر و آسان‌تری از تهیه راکت پینگ پنگ داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید توپ تنیس

نکات مهم و تاثیرگذار در قیمت راکت پینگ پنگ

 1. روکش لاستیکی راکت پینگ‌ پنگ

بیشتر راکت‌ هایی که در بازار موجود بوده دارای روکش پلاستیکی هستند که با چسب به سطح هموار راکت چسبیده می‌شوند. هنگام خرید راکت حتما به این مورد توجه نمایید. زیرا روکش پلاستیکی راکت امکان بازی راحت‌تر را برای شما فراهم کرده و همچنین این اجازه را به شما می‌دهد که کنترل بیشتری بر روی توپ داشته باشید.

 1. بافت لایه پلاستیکی راکت پینگ‌ پنگ

شکل بافت لایه پلاستیکی راکت‌ های پینگ پنگ به صورت‌های مختلفی بوده که هر کدام از این بافت‌ها نحوه کنترل توپ توسط بازیکن را تغییر می‌دهند. برای آن دسته از افرادی که سبک بازی دفاعی دارند، توجه به این مورد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 1. لایه‌های اسفنجی راکت پینگ‌ پنگ

لایه اسفنجی دقیقا بین لایه پلاستیکی و تیغه راکت قرار می‌گیرد. این لایه دارای ضخامت‌های مختلفی بوده و شما با توجه به نوع سبک بازی خود باید توجه در نظر داشته باشید که این اسفنج از چه ضخامتی (کلفت، متوسط و نازک) تشکیل شده است. اگر لایه اسفنجی راکت پینگ پنگ، کلفت باشد این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با سرعت زیاد به توپ ضربه وارد نمایید. اگر این لایه اسفنجی نازک‌تر باشد، این امکان برای شما فراهم می‌شود که با سرعت بسیار کنترل شده‌ای به توپ پینگ پنگ ضربه وارد نمایید.

 1. تیغه راکت پینگ پنگ

تیغه، تعیین کننده قدرت و استحکام راکت پینگ پنگ به شمار می‌رود و به همین جهت نیاز است که به جنس به کار رفته در تولید آن توجه ویژه‌ای شود. برای افرادی که سبک بازی تهاجمی دارند بهتر است راکت‌ هایی را انتخاب نمایند که دارای تیغه‌های 5 لایه با بیشتر باشند تا بازی قدرتمندانه‌تری را به نمایش بگذارند. افراد مبتدی بهتر است مدل‌هایی را انتخاب نمایند که از تیغه‌های چوبی برخوردار باشند. زیرا چوب هم سنگین‌تر بوده و هم باعث کاهش سرعت بازی می‌شود. البته ناگفته نماند تمامی موارد ذکر شده می‌تواند بر قیمت راکت پینگ پنگ تاثیر بگذارند و شما باید با توجه به سطح حرفه‌ای یا مبتدی بودن خود، مقداری از بودجه تخصیص یافته را جهت تهیه این ابزار ورزشی کنار بگذارید.

 1. وزن و اندازه راکت‌ پینگ‌ پنگ

هنگام خرید باید وزن و اندازه راکت‌ های پینگ پنگ را در نظر بگیرید. وزن راکت پینگ پنگ به ضخامت و موادی به کار رفته در ساخت آن بستگی داشته و به همین دلیل بهتر است که با توجه به سبک بازی خود مدلی را انتخاب نمایید که جهت استفاده می‌تواند گزینه مناسب‌تری باشد. همانطور که در جملات بالا اشاره کردیم ضخامت زیاد راکت باعث عدم کنترل بر روی توپ هنگام ضربه زدن به آن شده و ضخامت پایین در کنترل بهتر توپ توسط بازیکن تاثیر زیادی دارد.

هر چقدر لایه‌های به کار رفته در تولید راکت بیشتر باشد، نشان‌دهنده سنگینی آن است و در نهایت می‌توان گفت تصمیم‌گیرنده شما هستید که ببینید کدام مدل جهت انتخاب می‌تواند گزینه بهتری جهت خرید باشد تا بازی پر هیجان و لذت بخشی را به وسیله آن تجربه نمایید.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 0 تا 200,000 تومان
محدوده قیمت 200,001 تا 400,000 تومان
محدوده قیمت 400,001 تا 800,000 تومان
محدوده قیمت 800,001 تا 1,200,000 تومان
محدوده قیمت 1,200,001 تا 2,000,000 تومان

4 دیدگاه

 1. راکت پینگ پنگ حرفه ای مدل SUNFLEX MANDARIN LEVEL 600 عالیه 👌
  قیمتش واقعا مناسبه با این قیمت شما نمیتونید راکت اصل بخرید

 2. دوستان برای خرید راکت پینگ پنگ دونیک دقت کنید که چه نوع لولی رو سفارش میدید نسبت به سطحتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا