مبلمان و چیدمان

ایده های ناب و نکات طلایی در تزیین دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه اگر به صورت اصولی طراحی شود، تاثیر زیادی بر فضا می‌گذارد. از آنجا که مهمترین قسمت در طراحی داخلی خانه، آشپزخانه است با بکارگیری چند نکته ساده می‌توان بهترین مدل از دکوراسیون را در فضای آشپزخانه پیاده‌سازی کنید به نحوی که در نگاه فرد بیننده جذاب به نظر آید. در ادامه شما را با مهمترین ایده‌ها و نکات تزیینی در دکوراسیون آشپزخانه آشنا می‌کنیم.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای خرید نظم دهنده کابینت با معرفی مدل های شیک و کاربردی 

نکات تزیین دکوراسیون اشپزخانه

  • انتخاب سبک مناسب در محیط آشپزخانه:

دکوراسیون کلی آشپزخانه خود را با توجه به سبک حاکم بر فضای منزل، انتخاب نمایید. اگر سبک حاکم در منزل شما، مینیمال است سعی نمایید اصول و قوانین این مدل سبک را در آشپزخانه خود پیاده‌سازی کنید. در سبک مینیمال به دنبال ساده‌گرایی و انتخاب وسایل با رنگ‌های روشن در فضا باشید. اگر سبک انتخابی شما در فضای آشپزخانه مدرن است سعی نمایید که از چوب و آجر در تزیین کلی فضا، استفاده نمایید. کانترهای از جنس مرمر و یا کوارتز بهترین گزینه جهت پیشنهاد در این مدل سبک هستند.

  • توجه به فضای آشپزخانه:

دکوراسیون آشپزخانه شما به هر نحوی که باشد می‌توانید وسایل بیشتری را در فضای مورد نظر خود بچینید. ولی در این میان باید به هماهنگی و تناسب اجزای داخلی محیط با همدیگر توجه نمایید. در آشپزخانه‌های بزرگ می‌توانید از ترکیب رنگ‌های تیره و روشن استفاده کنید اما در مورد فضاهای کوچک نیاز است که در مورد انتخاب رنگ مناسب، حساسیت ویژه‌ای را نشان دهید. استفاده از رنگ‌های روشن و نورپردازی مناسب در مورد اینگونه فضاها بسیار مناسب است.

  • سبک طراحی در فضای آشپزخانه:

سبک طراحی آشپزخانه‌ها بر زیبایی و جذابیت هر چه بیشتر محیط می‌افزاید. در ادامه به نکات مهم در مورد سبک‌های طراحی مختلف در فضای آشپزخانه اشاره کرده‌ایم:

  1. در آشپزخانه ال شکل، استفاده از کانتر، جزیره و یا میز ناهارخوری بسیار کاربردی است. چیدمان وسایل در آشپزخانه باید به نحوی انجام شود که هنگام انجام فعالیت جهت رفت و آمد، مشکلی برای افراد به وجود نیاید.
  2. سبک اجرایی در آشپزخانه پله‌دار از نوع مدرن باشد، بهتر است. فضای بین پله و کابینت باید به نحوی باشد که از لحاظ فعالیت برای افراد مشکلی به وجود نیاورد. در مورد فاصله مناسب بین قسمت‌های مختلف در آشپزخانه بهتر است از طرح‌های جزیره‌‌ای استفاده شود.
  3. در مورد دکوراسیون آشپزخانه به سبک سنتی بهتر است که از پارامترهای سنتی استفاده شود. استفاده از کاشی با طرح قدیمی، کابینت‌هایی از جنس چوب طبیعی، وسایل چوبی و حصیری در این مدل آشپزخانه توصیه می‌شوند.
  • انتخاب رنگ مناسب:

در تزیین و چیدمان آشپزخانه خود باید کوچکی و بزرگی فضا در نظر گرفته شود. جهت بزرگ‌تر نشان دادن فضاهای کوچک از رنگ‌های روشن در اجزای داخلی محیط استفاده شود. در انتخاب نوع اپن آشپزخانه حتما به هماهنگی بین رنگ به کار رفته در فضای آشپزخانه و اتاق نشیمن توجه شود. به طور کلی، بهترین رنگ‌های انتخابی در مورد پیشخوان آشپزخانه، سفید، خاکستری، قهوه‌ا‌ی، زرد، مشکی و طوسی هستند.

پیشنهاد مطالعه: بهترین رنگ دکوراسیون خانه چه رنگی است؟(روانشناسی رنگ ها) 

  • نورپردازی مناسب در محیط آشپزخانه:

از آنجا که فضای آشپزخانه محیط مرطوبی بوده و فضای مناسبی را جهت رشد میکروب‌ها ایجاد می‌کند، بهتر است حتی‌الامکان از نور طبیعی در فضا استفاده شود. البته در مورد آشپزخانه‌های کوچک که دسترسی زیادی به نور طبیعی ندارید باید از لوسترهای مناسب و چراغ‌های هالوژنی جهت نورپردازی بهتر فضای محیط استفاده نمایید.

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=21345]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا