سلامتی و تندرستی

کلیدهای بهبود وضعیت مثبت بدن

با افزایش سن، شکل ها و اندازه های ما ممکن است تغییر کند و مهم نیست که چقدر ورزش می کنید یا چقدر تناسب اندام دارید، ممکن است پذیرش تغییر یا حفظ تصویر بدنی مثبت دشوار باشد.یک تصویر مثبت از بدن می تواند از طرق مختلف بر زندگی شما تأثیر بگذارد و آن را لذت بخش تر، سرگرم کننده تر و موفق تر کند.اما زمانی که ما دیدگاهی منفی نسبت به نحوه دیدن بدن خود داشته باشیم، می تواند زندگی را افسرده، منزوی و ناسالم کند.

زنان دائماً بر اساس ظاهر مورد قضاوت قرار می‌گیرند، زیرا هنوز یک استاندارد غیر واقعی از تصویر بدنی قابل قبول وجود دارد و گاهی اوقات این به انتقاد بیشتر از خودمان منتقل می‌شود.

«ما» خود را چگونه می بینیم؟ آیا تصویر بدنی مثبتی داریم حتی زمانی که ممکن است بعد از زایمان چند کیلو اضافه کرده باشیم یا مدتی به دلیل آسیب دیدگی یا بعد از سن خاصی نتوانسته‌ایم ورزش کنیم؟

آیا تبلیغات ضد پیری و کاهش وزن به ما فشار می آورد که هرگز نتوانیم در آینه نگاه کنیم و از ظاهر خود احساس خوبی داشته باشیم؟

داشتن تصویر بدنی مثبت می تواند مفهومی دشوار باشد، اما اگر بخواهیم اعتماد به نفس داشته باشیم و هر روز بهترین باشیم، مهم است! به هر حال تصویر مثبت بدن چیست؟

در حالی که پاسخ های مختلفی برای این سوال وجود دارد، و هیچ کس درست نیست، راه های مشخصی برای تأثیرگذاری بر مثبت بودن شما وجود دارد.

بهترین نسخه از خودتان باشید

عادات روزانه سالم باعث ایجاد اعتماد به نفس می شود و تأثیر مثبتی بر درک ما از تصویر بدنی دارد.

اگر سعی نکنم از خودم مراقبت کنم، احساس خوبی نسبت به خودم سخت است.

اما ما در همه شکل ها و اندازه ها آمده ایم و در مکان های مختلف زندگی هستیم و این استاندارد “یک اندازه برای همه” نیست.

برخی افراد ظاهر ده سال پیش خود را بهترین نسخه از خود می دانند. دیگران ممکن است همیشه می خواستند کمی لاغرتر یا کمی سنگین تر باشند و ممکن است این تغییرات را بهترین حالت خود بدانند.

من به عکس‌های قدیمی‌ای که ۱۰ سال پیش دوست نداشتم نگاه کرده‌ام، اما اکنون به آن‌ها نگاه می‌کنم و فکر می‌کنم:

«کاش اینطور به نظر می‌رسیدم!» در حالی که نمی‌توانیم به گذشته برگردیم، می‌توانیم تصور کنیم که در حال حاضر، در این زمان چه چیزی بهترین است.

ورزش و تلاش همراه با زنگ تفریح

داشتن وزن سالم نیاز به برنامه ریزی دارد و یکی از اهداف سلامتی است. دور زدن این موضوع وجود ندارد این یک رشته است که حداقل 30 دقیقه در روز ورزش کنید، اما می تواند ترکیب بدن شما را تغییر دهد و لباس ها را بهتر کند و بدنی قوی تر ایجاد کند.

علاوه بر این، مهم ترین عدد روی ترازو نیست، بلکه میزان چربی بدن است. محدوده سالم چربی بدن برای اکثر زنان بین 14 تا 31 درصد است.

صرف زمان و تلاش برای حفظ محدوده سالم یک ابزار انگیزشی خوب است. مقدار مشخصی از اضطراب اجتماعی در افرادی که شاخص توده بدنی بالاتری دارند مشاهده می شود.

همچنین خطر ابتلا به بیماری‌ها و بیماری‌های مزمن با سطوح بالای چربی بدن وجود دارد. کاهش این عدد یک راه عالی برای افزایش عزت نفس است.

تبدیل ورزش به یک عادت منظم، چه پیاده روی با قدرت، چه تمرینات تناوبی با شدت بالا، وزنه برداری یا یوگا، می تواند به شما کمک کند چربی بسوزانید و با انگیزه بمانید.

درست غذا خوردن

تغذیه خوب نیاز به کمی برنامه ریزی دارد، اما تغذیه بهینه برای انرژی و حفظ بدن مهم است.

رژیم هایی که درشت مغذی هایی مانند چربی ها، کربوهیدرات ها یا پروتئین را حذف می کنند، بهترین گزینه برای پیروی نیستند.

تغذیه سالم باید شامل تمام مواد مغذی کلان و ریز مغذی باشد و یک برنامه پیچیده برای دنبال کردن نباشد.

در صورت نیاز به کمک برای تعیین انتخاب غذا و میزان کالری در رژیم غذایی خود با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

این تصویر بدن شما را تقویت می‌کند زیرا انتخاب‌های غذایی که انتخاب می‌کنیم می‌توانند احساس خوبی در ما ایجاد کنند، اگر آن‌ها درست باشند.

اهداف را تعیین کنید

داشتن چیزی که باید روی آن کار کنید، راهی مفید برای ادامه مسیر در سفر تصویر بدن شما است. با اهداف زیر شروع کنید، که اهداف معناداری هستند که برای شما مهم هستند.

  • خاص: مشخصاً آنچه را که می خواهید به دست آورید، بیان کنید. ممکن است بخواهید چیزی بپوشید که قبلاً دوست داشتید و اکنون خیلی تنگ است.
  • قابل اندازه گیری: چقدر زمان می توانید در 30 دقیقه بگذارید. مثلا 3 بار در هفته
  • قابل دستیابی: چیزی که ممکن و واقع بینانه است.
  • مرتبط: آیا چیزی که من در تلاش برای رسیدن به آن هستم منطقی است؟
  • به موقع: اهداف باید بتوانند پیشرفت را نشان دهند.

دستیابی به اهداف، اعتماد به نفس را القا می کند، که به نوبه خود می تواند به هدف کلی شما کمک کند که بخواهید احساس بهتری نسبت به ظاهر خود داشته باشید.

پذیرش و قدردانی

وقتی سعی می کنیم کامل باشیم، خود را برای شکست آماده می کنیم. به هر حال چه چیزی کامل است؟ همه ما در یک سفر متفاوت هستیم و هیچ کس جز شما نمی داند در کجای زندگی خود هستید.

من مصدومیت های مختلفی را پشت سر گذاشته ام و هر از گاهی با شکست مواجه شده ام.

من ممکن است همان کارهایی را که 20 سال پیش انجام می دادم انجام ندهم، اما فقط من هستم که با آن رقابت می کنم.

همیشه کسی هست که بتوانید خودتان را با او مقایسه کنید و احساس کمتری نسبت به خودتان داشته باشید، اما انتخاب کنید تا ببینید چقدر پیشرفت کرده اید و احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید.

از همراهی سبزتان سپاسگزاریم. نظرات ارزشمند خود را برای ما ارسال کنید.

مشاهده نسخه pdf مقاله: کلیدهای بهبود وضعیت مثبت بدن

پیشنهادهایی برای شما

[digi-offers id=15325]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا