دکوراسیون و دکوراتیوروشنایی

راهنمای خرید انواع چراغ دکوری در اتاق خواب با معرفی مدل های شیک

اتاق خواب، محیط امن و آرامش بخش هر خانه شناخته می شود. وسایل مصرفی در اتاق خواب به نحوی انتخاب می شود که آرامش و سکون محیط را تقویت کند. چراغ دکوری در اتاق خواب مناسب، یکی از مهم ترین امکانات یک اتاق خواب بوده که تاثیر بسیار زیادی بر روی دکوراسیون محیط دارد.

چراغ دکوری در اتاق خواب چیست؟

به طور کلی، این کالا به هرگونه چراغ کوچک و با لامپ های کم نور گفته می شود. افراد زیادی مایل هستند که قبل از خواب زمانی را به خلوت با خود اختصاص داده و کارهای شخصی از جمله مطالعه، یادداشت کارهای روزمره یا خاطرات را در تنهایی انجام دهند. آرامش محیطی اتاق خواب همراه با یک نور ملایم چراغ اتاق خواب ، بهترین موقعیت برای انجام کارهایی از این قبیل است.

این چراغ عنصر اصلی هر اتاق خواب محسوب شده که نقش مهمی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دارد. برخی از طراحان داخلی، نوع چراغ مصرفی را نقطه کلیدی در هم خوانی محیط اتاق خواب شناخته و با توجه به سلیقه مصرف کننده و نوع چیدمان اتاق خواب، چراغ مناسب را انتخاب می کنند.

انواع مدل های چراغ دکوری در اتاق خواب

طراحان داخلی با تکیه بر علم روز دنیا، هر روز سعی در ارائه مدل های مختلفی از این چراغ داشته تا راحتی و آرامش فرد را در کنار زیبایی ظاهری فراهم کنند. در این قسمت به معرفی انواع مدل های چراغ دکوری در اتاق خواب می پردازیم.

  • چراغ رومیزی: نوعی چراغ که بدلیل اشغال فضای کم محیطی، محبوبیت بالایی دارد. چراغ های مطالعه رومیزی در ابعاد و اشکال مختلفی از جمله: مربعی، دایره، استوانه ای و یا طرح های ترند شده در بازار یافت می شوند.
  • چراغ دکوری ایستاده: این نوع چراغ ها پایه های بلندی داشته و در کنار تخت خواب قرار می گیرند. چراغ های های ایستاده نقش مهمی را در طراحی داخلی و دکوراسیون اتاق خواب ایفا می کنند.
  • چراغ فانتزی: اگر شما نیز علاقه مند به اشیاء دکوراتیو بوده و به زیبایی محصول بیشتر از کارایی آن دقت دارید؛ خرید چراغ فانتزی را به شما پیشنهاد می دهیم. مدل های مختلف چراغ فانتزی معمولا با هر نوع دکوراسیون هماهنگی دارد.
  • چراغ شیشه ای: جنس این نوع چراغ ها از شیشه بوده و برای اتاق خواب کودکان مناسب نیستند.
  • چراغ مینیمال: سبک های مینیمال با سادگی و جذابیت خاص خود مطرح هستند. اگر چیدمان اتاق خواب شما به سبک مینیمال بوده، بهتر است از چراغ دکوری های این سبک با سادگی و زیبایی خاص آن استفاده کنید.

نکات مهم در هنگام خرید انواع چراغ در اتاق خواب

  • همان طور که گفته شد؛ چراغ دکوری در اتاق خواب ها در انواع مختلفی تولید شده که با توجه به کارایی آن، نوع مناسب چراغ در اتاق خواب خریداری می شود. لازم بذکر است که توجه به نکات مهم در هنگام خرید انواع چراغ ، راهنمای بسیار خوبی، برای انتخاب مدل و سبک مناسب این کالا است.
  • اولین نکته توجه به سایز این نوع چراغ ها است. انتخاب چراغ دکوری در اتاق خواب بزرگ برای یک اتاق خواب کوچک، ناهماهنگی محیطی و در نهایت تاثیر منفی بر روی دکوراسیون دارد. دومین نکته، شکل کلاهک این محصول و حالت انتشار نور است. اگر شما علاقه مند به نوری ملایم همراه با انعکاس ضعیفی هستید؛ کلاهک های پهن انتخاب مناسبی است.
  • ارتفاع این نوع چراغ ها و جنس آن از دیگر پارامترهای مهم در هنگام خرید این محصولات است. به عنوان مثال چراغ چوبی با فضاهای به سبک مینیمال و یا روستیک هماهنگی بالایی داشته و محیط را صمیمی تر نشان می دهد.

راهنمای نگه داری انواع چراغ دکوری در اتاق خواب

در یک دسته بندی کلی این چراغ ها در مدل های ساده، مدرن و کلاسیک وجود دارند. هر کدام از این مدل ها با جنس های متخلفی ساخته می شوند. کلاهک های پارچه ای در مدل های پارچه ای چراغ ها، محل تجمع ذرات گرد و غبار بوده که در روشنایی چراغ تاثیر دارد. برای تمیز کردن چراغ اتاق خواب ها بهتر است از دستمال های میکروفیبر استفاده شده تا هیچ گونه خش یا ضربه ای بر روی فرم کلاهک چراغ دکوری وارد نشود.

استفاده از سرکه یا پاک کننده هایی مانند شیشه پاکن نیز برای تمیز کردن چراغ مورد استفاده قرار می گیرد. کنترل و توجه به نحوه اتصال این چراغ ها به پریز برق نیز باید هر از گاهی بررسی شده تا از احتمال بروز اتصال و یا خطراتی از این قبیل به خصوص در اتاق کودکان جلوگیری شود.

در انتهای مقاله امروز محبوب ترین انواع چراغ دکوری را برای شما گردآوری کرده ایم.

پیشنهادهایی برای شما

محصولات پیشنهادی این مقاله
محدوده قیمت 50,000 تا 100,000 تومان
محدوده قیمت 100,001 تا 200,000 تومان
محدوده قیمت 200,001 تا 400,000 تومان
محدوده قیمت 400,001 تا 600,000 تومان
محدوده قیمت 600,001 تا 800,000 تومان
محدوده قیمت 800,001 تا 1,000,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا