مبلمان و چیدمان
⏱زمان مطالعه: < 1 دقیقه

مبلمان و چیدمان

دلخواه شدن مبلمان و چیدمان خانه کار آسانی نیست، باید در خانه تان احساس راحتی کنید.
ژوئن 26, 2022
۱۴ ایده طلایی برای لوکس کردن آشپزخانه - گرین لیست

۱۴ ایده طلایی برای لوکس کردن آشپزخانهخانه داری 
⏱زمان مطالعه: 4 دقیقه

لوکس کردن آشپزخانه موجب می شود تا محیط داخلی خانه شما تغییرات چشمگیری نماید. از همین رو اغلب افراد مایل هستند از لوازم و ابزار لوکس مخصوص آشپزخانه استفاده نمایند.
ژوئن 23, 2022
۱0 ایده‌ جذاب برای داشتن یک کتابخانه‌ خانگی زیبا - گرین لیست

۱0 ایده‌ جذاب برای داشتن یک کتابخانه‌ خانگی زیبامبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 4 دقیقه

کتابخانه‌ خانگی یکی از محیط های جذاب برای افرادی است که به مطالعه علاقه مند هستند و کتاب های زیادی در اختیار دارند.
ژوئن 22, 2022
چگونه از رنگ زرد در دکوراسیون استفاده کنیم - گرین لیست

چگونه از رنگ زرد در دکوراسیون استفاده کنیممبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 4 دقیقه

رنگ زرد یکی از رنگ هایی است که اغلب در دکوراسیون استفاده می شود. اما برای بکارگیری این رنگ باید با اصول طراحی داخلی آشنا باشید
ژوئن 22, 2022
۱0 نکته ساده برای ساختن فضای مطالعه‌ ایدئال - گرین لیست

۱0 نکته ساده برای ساختن فضای مطالعه‌ ایدئالمبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 4 دقیقه

فضای مطالعه یکی از محیط های بسیار کاربردی می باشد که افراد می توانند بدون دغدغه در آن اقدام به مطالعه نمایند. در این مقاله نکات کاربردی و ایده های آسانی جهت ایجاد یک فضای مطالعه کاربردی بیان شده است.
ژوئن 21, 2022
چیدمان-اتاق-خواب-کوچک - گرین لیست

۱0 ترفند عالی در چیدمان اتاق خواب کوچک برای قرار دادن وسایل بیشترمبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 4 دقیقه

اتاق خواب کوچک و دیزاین آن یکی از چالش های مهم در زندگی امروزی است که خانه ها فضای کافی را در اختیار ندارند.
ژوئن 20, 2022
ایده هایی برای بزرگتر نشان دادن خانه - گرین لیست

ایده هایی برای بزرگتر نشان دادن خانهمبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 4 دقیقه

بزرگتر نشان دادن خانه یکی از دغدغه های افرادی است که فضای مسکونی کوچکی در اختیار دارند. اگر شما نیز با این مشکل روبرو هستید، این مقاله را مطالعه کنید.
مارس 28, 2022
7 اشتباه رایج در نصب آینه دکوراتیو-گرین لیست

اشتباهات رایج در نصب آینه دکوراتیومبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 5 دقیقه

نصب آینه دکوراتیو یکی از ایده های دکوراسیون است که امروزه علاقه مندان زیادی را به خود جلب نموده است. آیا می خواهید چند آینه زیبا در داخل خانه نصب کنید تا توهم فضای بزرگ را ایجاد کنید؟ آیا می خواهید کمی نور وارد منزل کنید؟ در این مقاله قصد داریم تا رایج ترین اشتباهات نصب آینه را بررسی کنیم که افراد هنگام استفاده از آینه به عنوان یک عنصر مهم در دکوراسیون داخلی خود باید از آنها اجتناب کنند.
مارس 18, 2022
چند ایده کاربردی برای داشتن یک اتاق خواب رویایی-گرین لیست

چند ایده کاربردی برای داشتن یک اتاق خواب رویاییمبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 5 دقیقه

اتاق خواب رویایی می تواند تمام خستگی های یک فرد را از تن بیرون نماید و محیط مناسبی را برای استراحت فراهم آورد. اغلب افراد تصور می نمایند برای اینکه یک اتاق خواب رویایی داشته باشند، لازم است تا هزینه بسیاری انجام دهند. اما ما در این مقاله قصد داریم تا یک سری ایده های کاربردی در اختیار شما قرار دهیم تا به کمک آنها بتوانید اتاق خواب رویایی خود را داشته باشید.
مارس 11, 2022
ترفندهای کاربردی برای بزرگ تر نشان دادن فضای نشیمن-گرین لیست

ترفندهای کاربردی برای بزرگ تر نشان دادن فضای نشیمنمبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 5 دقیقه

فضای نشیمن یکی از فضاهای پرکاربرد در محیط خانه است. هر اندازه این فضا بزرگ تر و دلچسب تر باشد برای ساکنین حس بهتری را به همراه دارد. آیا فضای نشیمن کوچک شما باید بزرگتر به نظر برسد؟ آیا فضا تنگ است یا کمبود نور باعث کوچکتر نشان دادن آن می شود؟ در ادامه یکسری نکات کاربردی ذکر شده است که فضای نشیمن شما بزرگ تر نمایش داده شود.
مارس 10, 2022
ایده هایی برای پیاده سازی دکوراسیون ساحلی در خانه

ایده هایی برای پیاده سازی دکوراسیون ساحلی در خانهمبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 5 دقیقه

دکوراسیون ساحلی یکی از انواع دکوراسیون های عالی و بینظیری است که این روزها استفاده می شود. رنگ های شاد و ملایم در کنار المان های ساحلی چون صدف، مرجان و ... همگی حس آرامش را به خانه می بخشند. از همین رو در مقاله امروز گرین لیست تلاش نمودیم تا برخی از ایده های دکوراسیون ساحلی را عنوان نماییم. اگر شما نیز طرفدار این سبک هستید حتما مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.
مارس 7, 2022
ایده های جذاب برای تزیین دیوار اتاق ناهارخوری

ایده های جذاب برای تزیین دیوار اتاق ناهارخوریمبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 5 دقیقه

تزیین دیوار اتاق ناهارخوری یک کار بسیار سرگرم کننده می باشد. از کاغذ دیواری گرفته تا آثار هنری، گزینه های بسیاری را می توانید برای این دیوارها در نظر بگیرید.
فوریه 28, 2022
ارائه ایده های خاص برای تزئین دیوارهای آشپزخانه-گرین لیست

ارائه ایده های خاص برای تزئین دیوارهای آشپزخانهمبلمان و چیدمان 
⏱زمان مطالعه: 5 دقیقه

تزئین دیوارهای آشپزخانه یک راهکار کاربردی برای داشتن فضایی دلنشین و آرام است. اگر پول کافی برای بازسازی عمده آشپزخانه خود ندارید، به این معنی نیست که نمی توانید برخی تغییرات را در طراحی آن انجام دهید. ایده های زیادی برای تزئین دیوارهای آشپزخانه وجود دارد که هزینه زیادی ندارند، اما می توانند اتاق را تازه کرده و جذاب تر کنند.

چرا مبلمان و چیدمان منزل در زندگی ما اهمیت دارد؟

انسان ها ممکن است فرهنگ ها، باورها و سبک های مختلفی برای زندگی داشته باشند، اما بیشتر ساکنان کره زمین در برخی از اصول با یکدیگر اتفاق نظر دارند. یکی از این موارد، طراحی داخلی و چیدمان منزل است. خانه مال ماست. پس از یک روز کاری شلوغ و خسته کننده، پس از یک سفر طولانی و دلچسب و یا در زمانی که مریض و افسرده هستیم، خانه تنها مقصد نهایی ماست. خانه جایی است که در آن احساس آرامش، امنیت و آزادی می کنیم و این به خاطر آزادی ما در ایجاد فضایی مطابق با خواسته ها، نیازها و علایق مان است.
در این میان، مبلمان و چیدمان منزل، اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. رعایت نکات و اصول چیدمان مبلمان منزل، حفظ رنگ بندی فضا و یا پرداختن به یک سبک خاص، از جمله مواردی هستند که در صورت آگاهی از آن ها، می توانید به خلق فضایی ژورنالی، جذاب و آرامش بخش دست پیدا کنید. تاثیر مبلمان و چیدمان منزل در روحیه و خلق و خوی افراد خانه یک فضای ناهمگون و شلوغ می تواند هر کسی را دچار حواس پرتی کند. بدیهی است که در چنین فضایی تمرکز کردن دشوار است و افراد خانه در ضمیر ناخودآگاه خود استرس را تجربه کرده و به مرور زمان عصبی می شوند. برای خلق فضایی آرام، پیوسته و آراسته، تنها تمیز و مرتب نگه داشتن فضا و مبلمان خانه اهمیت ندارد. شما حتی مجبور نیستید برای ایجاد چنین فضایی هزینه های گزافی را برای خرید مبلمان گران قیمت پرداخت کنید. بلکه تنها کافی است با المان های اصلی و موثر در ایجاد فضایی دلچسب، هماهنگ و پیوسته آشنا باشید.

المان های موثر در ایجاد فضای دلچسب عبارتند از:

یک سبک خاص: یکی از المان های مهم برای ایجاد پیوستگی در فضا، انتخاب یک سبک خاص است. شما به چه سبکی از دکوراسیون منزل علاقه مند هستید؟ سبک های کلاسیک اروپایی را بیشتر میپسندید یا سنتی ایرانی؟ آیا به مبلمان و المان های سبک بوهو علاقه مند هستید یا یک فضای مینیمال به شما آرامش بیشتری می دهد؟ می توانید با مرور سبک های رایج در دکوراسیون منزل، علاقه و نیاز خود را با توجه به استاندارد های سبک های موجود در دنیا بسنجید و بدین ترتیب، اساس انتخاب مبلمان منزل و سایر المان های زینتی آن را تعیین کنید.
رنگ بندی فضا: تحقیقات گسترده دانشمندان نشان داده است که رنگ بندی فضاها می توانند بر روی روحیات افراد تاثیر بگذارند. برای انتخاب ترکیب رنگ چیدمان منزل خود، خوب فکر و تحقیق کنید. به چه رنگ هایی علاقه مند هستید؟ چه رنگ هایی برای فضای خانه مناسب تر هستند؟ فراموش نکنید که در کنار انتخاب یک یا دو رنگ اصلی، رنگ های خنثی و تیره را نیز باید در ترکیب رنگ بندی خانه خود بگنجانید تا فضا از یکنواختی خارج شود.
اکسسوری های جذاب: کوسن ها، آباژورها، گل ها و گیاهان، قاب ها و آینه ها المان هایی هستند که فضای یک خانه را شخصی سازی می کنند. انتخاب این وسایل و استفاده از آن ها در گوشه و کنار خانه، اصول خاصی دارد که با مطالعه آنها شما می توانید به زیبایی فضای داخلی خانه خود، بسیار کمک کنید. چیدمان خانه باید با هویت، باورها و شخصیت شما همگام باشد!

هویت مبلمان و چیدمان:

خانه جایی است که ما معمولا از اعضای خانواده و دوستان خود پذیرایی می کنیم. از آنجایی که معمولا مبلمان و چیدمان آن به صورت مستقیم زیر نظر ما انتخاب می شود، بدیهی است که المان های به کار برده شده، آینه تمام نمایی از هویت و شخصیت ما باشند. افراد با ورود به خانه شما، می توانند اطلاعات زیادی را در خصوص باورها، عادتها، سبک زندگی و شخصیت شما کسب کنند. یک طراحی داخلی شیک و موزون نه تنها می تواند از شما چهره ای جذاب در میان دوستانتان خلق کند، بلکه سبب می شود تا دوستان شما نیز در خانه تان احساس خوشایندی داشته باشند و آرامش را تجربه کنند. فراموش نکنید که این امر می توانید در بهبود شرایط اجتماعی و حتی کاری شما موثر واقع شود. زندگی راحت تر در خانه ای با چیدمان مناسب!

آسایش و راحتی با مبلمان و چیدمان اصولی:

نکته دیگری که به هنگام انتخاب مبلمان و چیدمان منزل خود باید به آن توجه ویژه نشان دهید، آسایش و راحتی ساکنان خانه است. اگر تک تک المان های به کار برده شده در فضای خانه با توجه به نیازهای ساکنان خانه و همچنین محدودیت های فضا انتخاب شوند، بدیهی است که حرکت و زندگی در چنین فضایی به مراتب آسان تر خواهد بود. به عنوان مثال، جا دادن یک تخت خواب دو نفره سایز بزرگ در یک اتاق کوچک 15 متری ایده چندان مناسبی نیست، چرا که برای چنین تخت خواب بزرگی اتاق شما باید حداقل سی متر باشد! بدیهی است که زندگی در چنین شرایطی می تواند زمان و انرژی زیادی را از شما تلف کند و در عین حال تمیز کردن خانه و بهداشت محیط نیز به مخاطره می افتد. نیازهای ساکنان خانه را در انتخاب مبلمان و چیدمان منزل در اولویت قرار دهید!

در نهایت نیز باید به این نکته مهم اشاره کنیم که:

مهم ترین فاکتور در انتخاب مبلمان خانه و چیدمان آن، تامین نیازها و راحتی ساکنان آن خانه است. متاسفانه این پارامتر در اکثر موارد به راحتی نادیده گرفته شده و یا کاملا فراموش می شود. وسایلی که برای خانه خود انتخاب می کنید باید از نظر ظاهر، استایل، رنگ بندی و زیبایی با استاندارد های شما هماهنگ باشند. شما باید بتوانید به راحتی این مبلمان را در فضای خانه جابجا کنید و در عین حال فضای کافی برای حرکت در خانه داشته باشید. مبلمان شما نباید خطری برای ساکنان خانه، به ویژه نوزادان و کودکان داشته باشند. در نهایت نیز باید توجه داشته باشید که تمیز کردن تمام فضاهای خانه به صورت متناوب، بخشی از استاندارد های یک زندگی نرمال است. بنابراین مبلمانی را انتخاب کنید که برای تمیز کردن و نگهداری از آنها، دچار مشکل نشوید. همچنین ابعاد و اندازه وسایل انتخاب شده باید به گونه ای باشد که بتوانید به راحتی آن ها را جابجا کنید و فضاهای دست نیافتنی داخل خانه را به صورت متناوب، تمیز کنید.

چرا مبلمان و چیدمان منزل در زندگی ما اهمیت دارد؟

انسان ها ممکن است فرهنگ ها، باورها و سبک های مختلفی برای زندگی داشته باشند، اما بیشتر ساکنان کره زمین در برخی از اصول با یکدیگر اتفاق نظر دارند. یکی از این موارد، طراحی داخلی و چیدمان منزل است. خانه مال ماست. پس از یک روز کاری شلوغ و خسته کننده،
پس از یک سفر طولانی و دلچسب و یا در زمانی که مریض و افسرده هستیم، خانه تنها مقصد نهایی ماست. خانه جایی است که در آن احساس آرامش، امنیت و آزادی می کنیم و این به خاطر آزادی ما در ایجاد فضایی مطابق با خواسته ها، نیازها و علایق مان است. در این میان، مبلمان و چیدمان منزل، اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. رعایت نکات و اصول چیدمان مبلمان منزل، حفظ رنگ بندی فضا و یا پرداختن به یک سبک خاص، از جمله مواردی هستند که در صورت آگاهی از آن ها، می توانید به خلق فضایی ژورنالی، جذاب و آرامش بخش دست پیدا کنید. تاثیر مبلمان و چیدمان منزل در روحیه و خلق و خوی افراد خانه یک فضای ناهمگون و شلوغ می تواند هر کسی را دچار حواس پرتی کند. بدیهی است که در چنین فضایی تمرکز کردن دشوار است و افراد خانه در ضمیر ناخودآگاه خود استرس را تجربه کرده و به مرور زمان عصبی می شوند. برای خلق فضایی آرام، پیوسته و آراسته، تنها تمیز و مرتب نگه داشتن فضا و مبلمان خانه اهمیت ندارد. شما حتی مجبور نیستید برای ایجاد چنین فضایی هزینه های گزافی را برای خرید مبلمان گران قیمت پرداخت کنید. بلکه تنها کافی است با المان های اصلی و موثر در ایجاد فضایی دلچسب، هماهنگ و پیوسته آشنا باشید.

المان های موثر در ایجاد فضای دلچسب عبارتند از:

یک سبک خاص: یکی از المان های مهم برای ایجاد پیوستگی در فضا، انتخاب یک سبک خاص است. شما به چه سبکی از دکوراسیون منزل علاقه مند هستید؟ سبک های کلاسیک اروپایی را بیشتر میپسندید یا سنتی ایرانی؟ آیا به مبلمان و المان های سبک بوهو علاقه مند هستید یا یک فضای مینیمال به شما آرامش بیشتری می دهد؟ می توانید با مرور سبک های رایج در دکوراسیون منزل، علاقه و نیاز خود را با توجه به استاندارد های سبک های موجود در دنیا بسنجید و بدین ترتیب، اساس انتخاب مبلمان منزل و سایر المان های زینتی آن را تعیین کنید.
رنگ بندی فضا: تحقیقات گسترده دانشمندان نشان داده است که رنگ بندی فضاها می توانند بر روی روحیات افراد تاثیر بگذارند. برای انتخاب ترکیب رنگ چیدمان منزل خود، خوب فکر و تحقیق کنید. به چه رنگ هایی علاقه مند هستید؟ چه رنگ هایی برای فضای خانه مناسب تر هستند؟ فراموش نکنید که در کنار انتخاب یک یا دو رنگ اصلی، رنگ های خنثی و تیره را نیز باید در ترکیب رنگ بندی خانه خود بگنجانید تا فضا از یکنواختی خارج شود.
اکسسوری های جذاب: کوسن ها، آباژورها، گل ها و گیاهان، قاب ها و آینه ها المان هایی هستند که فضای یک خانه را شخصی سازی می کنند. انتخاب این وسایل و استفاده از آن ها در گوشه و کنار خانه، اصول خاصی دارد که با مطالعه آنها شما می توانید به زیبایی فضای داخلی خانه خود، بسیار کمک کنید. چیدمان خانه باید با هویت، باورها و شخصیت شما همگام باشد!

هویت مبلمان و چیدمان:

خانه جایی است که ما معمولا از اعضای خانواده و دوستان خود پذیرایی می کنیم. از آنجایی که معمولا مبلمان و چیدمان آن به صورت مستقیم زیر نظر ما انتخاب می شود، بدیهی است که المان های به کار برده شده، آینه تمام نمایی از هویت و شخصیت ما باشند. افراد با ورود به خانه شما، می توانند اطلاعات زیادی را در خصوص باورها، عادتها، سبک زندگی و شخصیت شما کسب کنند. یک طراحی داخلی شیک و موزون نه تنها می تواند از شما چهره ای جذاب در میان دوستانتان خلق کند، بلکه سبب می شود تا دوستان شما نیز در خانه تان احساس خوشایندی داشته باشند و آرامش را تجربه کنند. فراموش نکنید که این امر می توانید در بهبود شرایط اجتماعی و حتی کاری شما موثر واقع شود. زندگی راحت تر در خانه ای با چیدمان مناسب!

آسایش و راحتی با مبلمان و چیدمان اصولی:

نکته دیگری که به هنگام انتخاب مبلمان و چیدمان منزل خود باید به آن توجه ویژه نشان دهید، آسایش و راحتی ساکنان خانه است. اگر تک تک المان های به کار برده شده در فضای خانه با توجه به نیازهای ساکنان خانه و همچنین محدودیت های فضا انتخاب شوند، بدیهی است که حرکت و زندگی در چنین فضایی به مراتب آسان تر خواهد بود. به عنوان مثال، جا دادن یک تخت خواب دو نفره سایز بزرگ در یک اتاق کوچک 15 متری ایده چندان مناسبی نیست، چرا که برای چنین تخت خواب بزرگی اتاق شما باید حداقل سی متر باشد! بدیهی است که زندگی در چنین شرایطی می تواند زمان و انرژی زیادی را از شما تلف کند و در عین حال تمیز کردن خانه و بهداشت محیط نیز به مخاطره می افتد. نیازهای ساکنان خانه را در انتخاب مبلمان و چیدمان منزل در اولویت قرار دهید!

در نهایت نیز باید به این نکته مهم اشاره کنیم که:

مهم ترین فاکتور در انتخاب مبلمان خانه و چیدمان آن، تامین نیازها و راحتی ساکنان آن خانه است. متاسفانه این پارامتر در اکثر موارد به راحتی نادیده گرفته شده و یا کاملا فراموش می شود. وسایلی که برای خانه خود انتخاب می کنید باید از نظر ظاهر، استایل، رنگ بندی و زیبایی با استاندارد های شما هماهنگ باشند. شما باید بتوانید به راحتی این مبلمان را در فضای خانه جابجا کنید و در عین حال فضای کافی برای حرکت در خانه داشته باشید. مبلمان شما نباید خطری برای ساکنان خانه، به ویژه نوزادان و کودکان داشته باشند. در نهایت نیز باید توجه داشته باشید که تمیز کردن تمام فضاهای خانه به صورت متناوب، بخشی از استاندارد های یک زندگی نرمال است. بنابراین مبلمانی را انتخاب کنید که برای تمیز کردن و نگهداری از آنها، دچار مشکل نشوید. همچنین ابعاد و اندازه وسایل انتخاب شده باید به گونه ای باشد که بتوانید به راحتی آن ها را جابجا کنید و فضاهای دست نیافتنی داخل خانه را به صورت متناوب، تمیز کنید.